دستگاه تصفیه آب چیست و چگونه کار می‌کند و چرا باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم ؟

اشتراک با دیگران:

دستگاه تصفیه آب چیست ؟ چرا باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم و انواع دستگاه تصفیه آب شامل دستگاه تصفیه آب صنعتی ، دستگاه تصفیه آب کشاورزی و دستگاه تصفیه آب خانگی است.

دستگاه تصفیه آب چیست ؟ چرا باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم و انواع دستگاه تصفیه آب شامل دستگاه تصفیه آب صنعتی ، دستگاه تصفیه آب کشاورزی و دستگاه تصفیه آب خانگی است.

شما می‌توانید بدون غذا برای چند هفته زنده بمانید، زیرا بدن شما از چربی و پروتئین اندوخته شده برای تأمین انرژی مورد نیاز استفاده می‌کند. اما بدون آب چند روز بیشتر زنده نخواهید ماند. در واقع آب برای ما مفهوم زندگی را دارد. حدود دو سوم بدن ما را آب تشکیل داده است و نیاز است که هر روز آب زیادی را مصرف کنیم. بنابراین داشتن آب آشامیدنی سالم و عاری از هرگونه آلودگی برای ما ضروری است.

با توجه به نیاز بدن ما به آب آشامیدنی سالم، نیاز است تا آب مصرفی خود را کنترل و بررسی کنیم و برای سلامت هرچه بیشتر آن نیاز است تا در مرحله‌ی مصرف خود به تصفیه آب بپردازیم. امروزه انواع دستگاه تصفیه آب با تنوع و کارایی بالا به بازار آمده‌اند. هر نوع مختلف از دستگاه تصفیه آب با توجه به نحوه‌ی عملکرد خود آلودگی‌های مختلفی را از آب برطرف می‌کنند.

دستگاه تصفیه آب چیست و چگونه کار می‌کند؟

 

آب به دلیل داشتن ساختار مولکولی غیر معمول، بطور شگفت‌انگیزی بسیاری از مواد را در خود حل می‌کند. همانطور که می‌دانید آب در طبیعت به طور پیوسته در حال گردش می‌باشد که این پروسه به عنوان چرخه‌ی آب شناخته می‌شود. در تمام این مراحل آلودگی‌هایی وارد آب می‌شود که بخش عظیمی از آن توسط سیستم تصفیه آب شهری بر طرف می‌شوند. اما برخی از آن‌ها تا مرحله‌ی آخر باقی می‌مانند و یا در طول مسیر به دلایل مختلف از جمله قدیمی بودن سیستم لوله‌کشی و... به آب اضافه می‌شوند. بنابراین برای رفع این گونه آلودگی باید با استفاده از دستگاه تصفیه آب آن‌ها را از آب آشامیدنی خود حذف کنید.

دستگاه تصفیه آب با استفاده از فیلتر‌های مخصوص خود آلودگی‌های مختلفی نظیر سرب موجود در آب، میکروب‌ها، رسوب، انواع پاتوژن‌ها، کلر و مواد معدنی اضافه را برطرف می‌کند و با از بین بردن درصد بالایی از این آلودگی‌ها، سبب می‌شود که آب آشامیدنی ما بو و مزه‌ی بهتری پیدا کند.

به طور معمول اکثراً مدل‌های دستگاه تصفیه آب خانگی قابلیت تصفیه آب در 4 الی 5 و 6 مرحله را دارا می‌باشند که در هر مرحله قسمتی از آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها حذف می‌شوند. در پایان پس از عبور آب از دستگاه تصفیه آب، شما می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که بیش از 90 درصد آلودگی‌ها بر طرف شده‌اند و آبی سالم که برای بدن شما ضروری است را در اختیار دارید.

 

فیلتر‌های مختلف دستگاه تصفیه آب از دو تکنیک مختلف برای رفع آلودگی استفاده می‌کنند:

فيلتراسيون فيزيکي: به معني فشار وارد کردن به آب براي حذف ناخالصي‌هاي بزرگ است.
 
فیلتراسیون شیمیایی: در این روش آب را از میان یک ماده‌ی فعال شیمیایی برای حذف آلودگی‌ها عبور می‌دهند.

 

انواع فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب:

 فیلتر کربن فعال
 
فیلتر اسمز معکوس ممبران

همانطور که بیان شده انواع مختلف فیلتر‌ها وجود دارند که دستگاه تصفیه آب از آن‌ها استفاده می‌کنند. هر کدام از این فیلتر‌ها به روشی خاص، بخشی از آلودگی‌ها را از آب برطرف می‌کنند. اکثر این دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از دو یا سه فیلتر مختلف برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. بنابراین توصیه می‌شود برای داشتن آب سالم دستگاه تصفیه آبی را انتخاب کنید که در چند مرحله با استفاده از فیلتر‌های مختلف به تصفیه آب بپردازد.

شایع‌ترین فیلترهای آب خانگی از گرانول‌های کربن فعال استفاده می‌کنند که با نام کربن فعال یا AC شناخته می‌شوند. ساختار این نوع فیلتر‌ها بر اساس قرارگیری نوعی ذغال در آن می‌باشد که با استفاده از آن بسیاری از ناخالصی‌ها را از آب برطرف می‌کند. اما پس از مدتی ناخالصی‌ها در این نوع فیلتر تجمع پیدا می‌کند و به این معنی است که فیلتر باید تعویض شود و این موضوع سبب شده است که استفاده از آن هزینه‌های مداوم و قابل توجهی را در پی داشته باشد.

نوع دیگری از فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب، فیلتر اسمز معکوس می‌باشد که در این نوع آب از طریق فشار از فیلتر عبور می‌کند و مواد شیمیایی موجود در آب توسط فیلتر از آب جدا می‌شوند. این نوع از فیلتر عملکرد خوبی دارد و اصولاً دستگاه تصفیه آبی که این نوع فیلتر را دارا می‌باشد، بسیار قابل اعتماد و مفید است.

فیلترهای مبدل یونی به ویژه در نرم کردن آب(حذف سنگ آهک) بسیار خوب هستند. آن‌ها برای جدا کردن اتم‌ها از یک ماده‌ی آلاینده برای ایجاد یون‌ها طراحی شده‌اند. سپس آن‌ها طی فرآیندی این یون‌ها را به دام می‌اندازند و به جای آن برخی از یون‌های مختلف که کمتر مزاحمت ایجاد می‌کنند را آزاد می‌کنند. به عبارت دیگر، یون‌های بد را با یون‌های خوب مبادله می‌کنند. آب سخت حاوی ترکیبات منیزیم و کلسیم است و هنگامی که آن را از یک فیلتر تبادل یونی عبور می‌دهیم، این ترکیبات به شکل یون‌های منیزیم و کلسیم تقسیم می‌شوند.

دانه‌های فیلتر منیزیم و یون‌های کلسیم جذاب‌تر از سدیم هستند، به طوری که آن‌ها منیزیم و یون‌های کلسیم دریافت می‌کنند و یون‌های سدیم خود را آزاد و جایگزین می‌کنند. بدون یون‌های منیزیم و کلسیم، آب طعم بهتری پیدا می‌کند. با این حال سدیم نیز نوع دیگری از آلاینده‌ها است و شما نمی‌توانید محصول پایانی تصفیه‌ی یونی را به عنوان آب خالص توصیف کنید.

همانطور که بیان شد با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب غیر از تصفیه آب و داشتن آبی سالم، می‌توانید بو و مزه‌ی آب را نیز بهبود ببخشید. با انتخاب یک دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب که علاوه بر داشتن سیستم فیلتراسیون چند مرحله‌ای، مناسب آب منطقه‌ای محل زندگی شما نیز باشد، از سلامت آب آشامیدنی خود مطمئن شوید.

 

مزایا و فواید خرید دستگاه تصفیه

با رشد شهر نشینی و افزایش جمعیت و هم چنین پیشرفت صنایع، آلودگی آب در حال افزایش می باشد. آب آلوده یکی از معضلاتی است که بسیاری از کشور ها با آن مواجه هستند. آلودگی آب در دراز مدت بیماری ها و مشکلات زیادی را برای بدن انسان به دنبال دارد و برای سلامتی بسیار مضر است. با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی می توان این مشکل را حل کرد و آبی بهداشتی و تمیز در اختیار داشت. در این مقاله به بررسی عوارض آب آلوده و مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی و فواید آب یونیزه می پردازیم.

عوارض آب آلوده و تصفیه نشده

بری دانستن عوارض آب آلوده ابتدا بهتر است منابع آلودگی آب را بشناسیم. فاضلاب های خانگی و صنعتی، آلاینده های کشاورزی، فاضلاب بیمارستان ها، باران های اسیدی و کلر موجود در آب از جمله منابع آلودگی آب می باشند. این منابع آلاینده های آب، موادی از جمله آفت کش ها، نیترات، فلزات سنگین، مواد شیمیایی، باکتری ها و میکروب های زیادی را وارد آب های زیر زمینی می کنند. تصفیه خانه های شهری نمی توانند این مواد را به طور کامل از بین ببرند و بخش بسیار زیادی از آن وارد آب لوله کشی ما می شود و در طولانی مدت ورود این مواد به بدن موجب بیماری های بسیاری به ویژه برای کودکان می شود. به عنوان مثال خوردگی و پوسیدگی لوله های قدیمی آب، سرب را وارد آب می کند.

این ماده باعث مسمومیت، کم خونی و فشار خون بالا می شود. از دیگر مواد خطرناک آب، نیترات می باشد. در مناطقی که دفع فاضلاب به صورت سنتی و از طریق چاه های فاضلاب انجام می گیرد، میزان نیترات در آب بالا می باشد. ای ماده ی خطرناک ممکن است باعث ایجاد سرطان معده شود و درکودکان مشکلات بیشتری را ایجاد می کند. فلوراید در آب نیز از مواد خطرناک می باشد. این ماده باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان، خشکی مفاصل، آسیب به عملکرد سیستم عصبی و آسیب های ژنتیکی شود.

مواد شیمیایی از جمله کلر که از آن به عنوان گند زدا در تصفیه خانه ی شهری استفاده می شود سبب بروز بیماری های کلیوی و کبدی می شوند. هم چنین فاضلاب های بیمارستانی و خانگی اگر به طور کامل دفع نشوند بیماری های عفونی خطرناکی مثل فلج اطفال،کرم روده، اسهال خونی و ... را به همراه خواهند داشت. بیماری های پوستی مثل اگزما و خارش و خشکی پوست نیز از دیگر عوارض آب آلوده می باشد. هم چنین برخی از انواع مشکلات باروری، مانند ناباروری، می تواند پس از نوشیدن آب آلوده برای یک مدت طولانی اتفاق بیافتد.
 با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی می توان این آلودگی های آب را از بین برد و از بروز این بیماری ها و شمکلات جلوگیری کرد.

مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی

برای داشتن آبی سالم، داشتن دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار ضروری می باشد. دستگاه تصفیه آب با استفاده از چند فیلتر انواع آلاینده های آب را حذف می کنند حتی موادی که تا 0005/0 میکرون باشند نیز از بین می روند در صورتی که در تصفیه شهری این کار صورت نمی گیرد. به همین دلیل است که آب لوله کشی کیفیت مناسبی ندارد و به طور کامل تصفیه نمی شود.

دستگاه تصفیه آب خانگی ، آب سخت را که ناشی از املاح و رسوبات زیاد می باشد به آب نرم و سبک تبدیل می کند، املاح و مواد مضر، مواد شیمیایی، نیترات، کلر و فلزات سنگین و باکتری های آب را از بین می برد. هم چنین بو و مزه ی نا مطبوع آب را نیز بهبود می بخشد. آب خروجی دستگاه تصفیه آب بسیار سالم و عاری از هر گونه آلاینده ای خواهد بود و سیستم گوارشی بدن را تقویت می کند، در کاهش وزن موثر است و پوست شما را با نشاط می کند. شما با خرید یک دستگاه تصفیه آب دیگر احتیاجی به خرید بطری های آب معدنی نخواهید داشت و در هزینه هایتان صرفه جویی خواهید کرد.

فواید آب یونیزه

آب یونیزه یا قلیایی آبی است که سطح PH آن بالای 7 باشد، یعنی مقدار اسید آن بسیار کم و غنی از موادی چون کلسیم و پتاسیم و منیزیم باشد. اما چطور می توان به این آب دسترسی پیدا کرد؟
 دستگاه تصفیه آب قلیایی با دارا بودن فیلتر قلیایی آب را یونیزه می کند. آب وقتی در دستگاه با فشار زیاد تصفیه می شود، املاح و مواد معدنی مفید آن نیز از بین می رود و آب اسیدی تر می شود. با استفاده از فیلتر قلیایی می توان اسید آن را کاهش داد و مواد معدنی مفید را به آب بازگرداند.

آب قلیایی از سرطان‌های پوستی جلوگیری می‌کند و این اثر آن کاملا اثبات شده ‌است سرطان سینه در زنان و سرطان‌ پروستات و سرطان مری مواردی هستند که آب قلیایی می‌تواند از آن‌ها جلوگیری کند.کاهش مشکلات گوارشی و سوزش معده، جلوگیری از پوکی استخوان، افرایش کلسیم بدن، جلوگیری از پیری زودرس، شادابی و طراوت پوست، افزایش متابولیسم بدن و حفظ و کاهش وزن، جذب بهتر آب به بدن و ... از فواید آب یونیزه می باشد.

خرید تصفیه آب با بهترین قیمت

شرکت تصفیه گستر جنوب به عنوان شرکت فروش دستگاه های تصفیه آب خانگی، دستگاه های تصفیه آب صنعتی، دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی و دستگاه های تصفیه آب کشاورزی،  مرکز واردات بهترین دستگاه تصفیه آب به طور مستقیم از خود کمپانی می باشد. این شرکت سابقه ی زیادی در عرضه انواع آب تصفیه کن های اصل و اورجینال دارد و بهترین قیمت دستگاه تصفیه آب را به مشتریان خود ارائه می دهد. شرایط خرید از این شرکت برای رفاه حال مشتریان به صورت نقد و اقساط بوده و تمامی محصولات ارائه شده دارای ضمانت یک ساله می باشند.

هم چنین خدمات پس از فروش مادام العمر نیز به شما ارائه می شود تا خیالتان بابت تعوبض فیلتر ها و بروز مشکل در دستگاه راحت شود. ارسال و نصب دستگاه از طرف شرکت بدون هیچ گونه هزینه ای خواهد بود و پس از نصب نیز کیفیت آب خروجی آن توسط کارشناسان تست خواهد شد تا از کیفیت آن مطمئن شوید. برای خرید تصفیه آب با بهترین قیمت، شرکت تصفیه گشتر جنوب مناسب ترین گزینه برای شما خواهد بود. همین حالا می توانید با شماره های پشتیبانی شرکت تماس گرفته و از آن ها جهت خرید دستگاه تصفیه آب مناسب خود راهنمایی و مشاوره بگیرید. 

 


هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!