دستگاه تصفیه آب گلخانه | دستگاه آب شیرین کن گلخانه

اشتراک با دیگران:

دستگاه تصفیه آب گلخانه یا آب شیرین کن گلخانه رکن اصلی راه اندازی یک گلخانه حرفه ای است چرا که با داشتن آب شیرین و تصفیه شده محصولات بهتری برداشت خواهیم کرد.

دستگاه آب شیرین کن گلخانه یا دستگاه تصفیه آب گلخانه ، دستگاهی است جهت شیرین سازی آب چاه و یا آب دریا برای آبیاری زمین­های کشاورزی، باغ و گلخانه...

میزان و کیفیت مناسب آب مورد مصرف در صنعت کشاورزی و پرورش گیاهان امری بسیار حیاتی می­باشد. کیفیت آب در فرآیند فتوسنتز گیاهان نقش موثری دارد و در صورتی که آب از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، املاح موجود در آب روزنه های گیاهان را می­پوشاند و به مرور سبب کاهش رویش، کاهش گلدهی، کاهش تولید میوه و در نهایت منجر به خشک شدن محصول می­گردد.

با کمبود منابع آب شیرین و کاهش سطح آب های زیر زمینی  و همچنین شوری بالای آب به مرور کیفیت آب چاه و آب در دسترس کاهش پیدا کرده است .

این امر سبب کاهش تولید و کاهش کیفیت محصولات کشاورزی و گلخانه ­ای شده است.

کیفیت آب مورد نیاز جهت آبیاری گیاهان و محصولات گلخانه

آب موردنیاز هرکدام از محصولات کشاورزی من جمله محصولات گلخانه­ ها، باغ پسته، کشت توت فرنگی و ... از لحاظ کیفیت آب می­بایست حتما دارای املاح پایین باشند و TDS آن کمتر از 500PPM باشد.

همچنین غلظت کربنات و بی کربنات و سدیم آن باید بسیار پایین بوده و فاقد هرگونه عناصر سمی همچون کلر و برم باشند.

برای مثال جهت کشت توت فرنگی، شاخص املاح آب باید کمتر از 400PPM باشد. همچنین برای آبیاری باغ پسته یون کلر و یون بور باید صفر باشد و قلیائیت آب پایین باشد.

استفاده از آب چاه با قلیائیت بالا، یکی از مهمترین دلایل کاهش کیفیت و کمیت تولید پسته در استان کرمان می­باشد.

کیفیت آب در محصولاتی که توسط آبیاری قطره ای، آبیاری می­شوند نیز بسیار مهم است. آب با کیفیت پایین و املاح بالا سبب کیپ شدن قطره چکان­ها و ادوات آبیاری می­شود.

تاثیر دستگاه تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس در کیفیت و کمیت محصولات گلخانه

دستگاه آب شیرین کن کشاورزی با تامین آب با کیفیت برای محصولات، سبب بالا رفتن کیفیت و افزایش محصول می­گردد، همچنین استفاده از آب با کیفیت جهت آبیاری، سبب عدم خشکی ریشه و کاهش محصول بدلیل خشک شدن میوه و برگ درختان، می گردد. به نحوی که به طور میانگین هزینه دستگاه تصفیه آب خریداری شده در کمتر از دو سال جبران می­گردد.

برای مثال در یک باغ پسته، دستگاه آب شیرین کن سبب افزایش بیست درصدی تولید و بالارفتن محسوس کیفیت محصول می­گردد.

شرکت فنی مهندسی تصفیه گستر جنوب با سابقه نزدیک به یک دهه فعالیت و ساخت دستگاه­های متعدد تصفیه آب صنعتی در شهرهای مختلف کشور عزیزمان آمادگی خود را جهت طراحی، ساخت و اجرای دستگاه های تصفیه آب گلخانه اعلام می­دارد.

لطفا برای دریافت اطلاعات دستگاه آب شیرین کن گلخانه یا دستگاه تصفیه آب گلخانه  با بخش فروش شرکت تماس بگیرید.


هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!